MYDLÁŘKA

Villa  Residence  -  Praha

 

Vila ve funkcionalistickém stylu, dostavěná v roce 1943, byla od počátku projektována pro potřeby diplomatického sboru. Tomu vyhovovala ideální poloha vily v ceněné lokalitě Prahy 6 - Dejvice, bezprostředně vedle čtvrti Hanspaulka a v blízkosti Hradčan. Z hlediska dostupnosti se vila nachází v krátké docházkové vzdálenosti od stanice metra “A” Dejvická, a na trase k Prague-Airport, mezinárodnímu letišti Ruzyně.


Architektonicky čisté,  kvalitní a nadčasové řešení rohové vily i všech 11 bytových jednotek je odrazem  životních potřeb, stylu  a úrovně diplomatického sboru. K bytovým jednotkám v nadzemních podlažích náleží prostorné balkóny nebo velkorysé terasy.


Rekonstrukce vily  v letech 2008/09 byla realizována s cílem zachovat genius loci a zároveň přizpůsobit bytové jednotky modernímu životnímu stylu. Byly vybírány  kvalitní a stylu vily odpovídající materiály, formy a řešení. Na přilehlém pozemku byla nově založena zahrada a vzniklo revitalizací 13 parkovacích stání.  Parkování je možné i v přilehlé ulici Mydlářka.

Podrobnější  prohlídka souborů ve formátu pdf:

Poloha domu :